Frăţia Creatorilor

Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Conectare cu nume utilizator, parolă şi durata sesiunii
Căutare avansată  

Stiri:

------------
Dacă aveți cunoștință de evenimente care pot fi promovate în această secțiune, le puteți anunța prin email pe adresa forum@drumulinvingatorilor.ro.
Acţiuni de anvergură / Acțiuni economice / Un milion de hectare de livezi și vii cu struguri de masă , în 10 ani
Apeluri foarte importante! / Manifest pentru reformarea statului român - Varianta actualizată a "Programului pentru prevenirea genocidului din România"

Sunt   de anunţuri în secţiunea de reclame gratuite:
Pentru accesul rapid, selectaţi anunţul care vă interesează, din lista de mai jos:

Autor Subiect: Ce este de recomandat, Torser sau gamma 7 ?  (Citit 12966 ori)

Arseni Dorian

• Utilizator
  • Mesaje postate: 10
  • Data şi locul naşterii: 08.05.1985 Iasi
  • Localitatea de domiciliu: Suceava
  • Profesia: medical
  • Ocupaţia: student
Ce este de recomandat, Torser sau gamma 7 ?
« : Mai 11, 2010, 11:57:00 »
Am auzit pe domnul scriitor Pavel Corut pronuntand, in emisiunea de la OTV ,de pe 10 mai 2010 ,cuvantul torser . Intrebarea mea este daca, pe langa diferite autosugestii folosite ,se pot folosi si astfel de aparate ca scut impotriva radiatiilor electromagnetice ,agresiuni de orice natura , zone geopatogene..... .
Se intampla sa am in posesie un aparat Gamma 7 cu doua cartele , una de curatare a aparatului , alta pentru extinderea campului de protectie parca , nu stiu exact cum trebuie folosit sau cum functioneaza .
Apoi , un Torser este mai bun ca gamma 7 ?
Ma intereseaza daca ambele aparate influenteaza pozitiv ADN-ul si fiecare celula din corp (polarizare de dreapta / in sensul acelor de ceas) ? Din cate stiu o polarizare spre stanga este raspunzatoare de aparitia celulelor anormale .
Va multumesc anticipat pentru contributia la acest subiect . Ma gandesc ca un astfel de aparat este extraordinar contra campurile electromagnetice produse de aparatele din jurul nostru .
Conectat

Pavel Corut

• Utilizator
  • Utilizator
  • Mesaje postate: 2073
  • Data şi locul naşterii: 17 iunie 1949, Comuna Andrieşeni, Jud. Iaşi
  • Localitatea de domiciliu: Bucureşti
  • Profesia: Ofiţer de marină, jurist şi psiholog
  • Ocupaţia: Scriitor şi editor
Re: Ce este de recomandat, Torser sau gamma 7 ?
« Răspunde #1 : Mai 11, 2010, 23:30:44 »
    Dragă tinere,posed un torser,dar nu-l folosesc niciodată,în pofida faptului că sunt o persoană-țintă pentru lovituri psihotronice aplicate de inamici.Am deplină încredere în organismul meu.Iți recomand să procedezi la fel,să nu ajungi un paranoic.
Conectat

Arseni Dorian

• Utilizator
  • Mesaje postate: 10
  • Data şi locul naşterii: 08.05.1985 Iasi
  • Localitatea de domiciliu: Suceava
  • Profesia: medical
  • Ocupaţia: student
« Răspunde #2 : Mai 12, 2010, 10:15:29 »
Asa este, aveti mare dreptate . Un astfel de aparat te poate face paranoic foarte  usor numai daca te gandesti ca poate nu are vreun efect sau ca nu stii sa-l folosesti corespunzator si  apoi nu ai posibilitatea sau capacitatea de a-l verifica in orice moment .

Am lansat acest subiect si pentru ca am auzit pe unii ca aparatele ar avea caracter medical , de restaurare a fortelor vitale , imunitatii , etc. ... Dar oricum nu am ajuns noi oamenii de rand la un nivel la care aceste lucruri sa fie probate si explicate in detaliu , ma refer stiintific . 

Paranoic... ma gandesc la ceva de genul : "Vai , vine unu sa ma trosneasca psihotronic , am uitat torseru acasa. " sau "Vai azi nu pot lucra la calculator , nu am torseru in buzunar " sau mai rau "Vai o sa dau in boala ca majoritatea conationalilor daca nu-mi cumpar un torser "

Multumesc .
Conectat

Neagu Victor Cristian

• Utilizator
  • Mesaje postate: 1
  • Data şi locul naşterii: 19.08.1980 Constanta
  • Localitatea de domiciliu: Constanta
  • Profesia: Psihologie clinica
  • Ocupaţia: Studio de productie sunet
« Răspunde #3 : Octombrie 27, 2010, 07:05:00 »
Va salut domnule Corut !
 Sa inteleg ca din moment ce ati cumparat torserul acum ceva timp, l`ati luat pt testare ? este el ceea ce scrie in brosurile respective ?
 Ce parere aveti de plicurile acelea de incarcare energetica de la domnul Ancu Dinca ? Personal le folosesc pe anumite meridiane ale corpului si au un efect chiar mai rapid ca acupunctura pt anumite situatii cand apar oboseli mai mari sau alte cele...
Am inteles raspunsul d`voastra ca aveti incredere in propriul corp mai mult decat in niste "device`uri externe", dar sunt curios daca totusi ati testat !? imi doresc un raspuns si prin prisma faptului ca eu unul mi`am corectat niste probleme ce pareau aproape imposibile folosind medicina orientala si in special pctele de acupunctura, in loc de ac avand aceste plicuri ... Pt mine conteaza mult parerea d`voastra mai ales in zona asta a medicinii energetice si mai ales ca torserul are in el practic 3 elemente celebre din homeopatie : aur, cupru si tellurium
zi buna !
Conectat

Pavel Corut

• Utilizator
  • Utilizator
« Răspunde #4 : Octombrie 27, 2010, 22:45:53 »
      Stimate domnule Neagu,eu am primit torserul cadou,fără nici un fel de instrucțiuni de folosire.Nu cunosc nimic din activitatea domnului Ancu Dincă.Am norocul de a fi moștenit un organism foarte sănătos și foarte rezistent la agresiuni de orice fel,astfel că nu am fost nevoit să apelez la medici și vindecători cu metode orientale.Am studiat și am aprofundat cele două domenii în care sunt bine pregătit,sugestologia și imageria mentală,cu două scopuri principale :perfecționarea organismului uman prin dezvoltarea unor calități supraumane și anularea unor defecte bestiale/obținerea unei sănătăți perfecte în condiții de variate agresiuni,așa cum decurgea viața mea de ofițer de informații și de scriitor nonconformist.Am mai mulți amici medici specializați în acupunctură,prin cursuri făcute în China,însă tot mai multă încredere am în autosugestie.
Conectat

Ceorchelea Horatiu

• Utilizator
  • Mesaje postate: 22
  • Data şi locul naşterii: 1.12.1981 Miercurea Ciuc
  • Localitatea de domiciliu: Bacau
  • Profesia: Operator Calculator / Instructor Sportiv
  • Ocupaţia: IT/SPORT/MUZICA
« Răspunde #5 : Mai 24, 2012, 10:16:16 »
Domnule Corut sunt un pasionat cititor ce a dat din greseala peste prograum Lasermind pe siteul editurii Miracol. De curiozitate am intrat pe internet si am cautat mai multe despre acest program.

http://www.miracol.ro/carte.php?carte=2704&titlu=Miracolul%20LASERMIND

http://www.laser-mind.com/

Ce parere aveti despre el?
Conectat

Pavel Corut

• Utilizator
  • Utilizator
« Răspunde #6 : Mai 24, 2012, 18:43:02 »
    Stimate domnule Cheorchelea,proprietarul Editurii Miracol este primul meu partener de editare,tipărire și vânzare carte.Este treaba dânsului ce cărți promovează.
     Noo,Frăția Creatorilor,avem propriul Program și propriile acțiuni,la care ar trebui să participați.Dacă sunteți un simplu cititor,nu ne sunteți de folos cu nimic.
      Vă urez sănătate și succese!

Conectat

Ovidiu Georgescu

• Utilizator
  • Mesaje postate: 427
  • Data şi locul naşterii: 12 mai 1978 , Craiova
  • Localitatea de domiciliu: Craiova
  • Profesia: Medic
  • Ocupaţia: Medic
« Răspunde #7 : Mai 28, 2012, 16:00:19 »
   Nu recomand sub nicio forma editura Miracol pentru neseriozitatea in pastrarea cartilor in stare buna inaintea ambalarii. Astazi am primit colet cu 3 carti foarte scumpe, 2 din ele nou aparute(1-2 saptamani), pocnite zdravan in zona colturilor si murdare de ceva asemanator cu vaselina. Sistemul de rezolvare a reclamatiilor consta intr-un domn in varsta care se spala pe maini intr-un stil balcanic autentic si care elaboreaza scenarii de deteriorare, niciunul implicand editura Miracol. Recomand folosirea editurilor consacrate si serioase:magazinul de pe Drumul Invingatorilor, Librarie.net si Elefant.
Conectat

Pavel Corut

• Utilizator
  • Utilizator
« Răspunde #8 : Iunie 04, 2012, 18:00:57 »
     Domnule doctor,la Editura MIRACOL nu lucrează nici un bărbat,ci două femei.Poate ați greșit firma.Miracol e o firmă serioasă,cu 21 de ani de vechime în comerțul de carte.
     Vă urez sănătate,succese,pace în suflet și lumină în minte!
Conectat

Ovidiu Georgescu

• Utilizator
  • Mesaje postate: 427
  • Data şi locul naşterii: 12 mai 1978 , Craiova
  • Localitatea de domiciliu: Craiova
  • Profesia: Medic
  • Ocupaţia: Medic
« Răspunde #9 : Iunie 04, 2012, 19:24:36 »
   Domnule Corut nu vreau sa intru intr-o disputa cu Dvs, doar am semnalat un fapt pe care il pot sustine; aveti mai jos factura proforma primita pe mail. La telefon a raspuns un barbat care m-a cautat in baza de date si am discutat pe baza cartilor trimise. Era un barbat cu voce de senior(om in varsta). Daca greseam firma cum ar fi putut el sa-mi spuna ce carti am comandat altfel decat vazand istoricul comenzilor mele? A zis ca isi asuma neplacerea mea dar nu si starea cartilor. Coletul era intact, neatins ca ambalaj. Daca doriti va pot furniza si un print-screen dupa e-mail si/sau nr chitantei cu care am achitat la posta coletul.
   Si eu sunt om foarte serios: contul meu de pe un site de licitatii de unde cumpar carti are 600-calificative pozitive cu recomandari excelente,0-calificative neutre,0-calificative negative. Insemnand 600 de carti cumparate de la multi vanzatori, care toti mi-au acordat doar calificative pozitive. Asta spune totul despre mine.
   Succes in tot ce ganditi si faceti si multa sanatate!

Citat
Furnizor: Editura Miracol srl  Str.Bihor, nr.5, Of.Postal 12,
Sector 1, Bucuresti, 010931, Tel/fax:0213183644;e-mail:edituramiracol@miracol.ro
CUI: RO 401169, Reg.com. J40/4098/1991;  Cap. social: 3700 lei.
Cont: RO91BPOS70402774658ROL01 Bancpost, Suc.Palat CFR,  Bucuresti
Cumparator: Georgescu Ovidiu
Adresa: *********

F A C T U R A    P R O F O R M A
Nr. 34842 din data de 2012-05-19
la comanda 34842 din 2012-05-19
N.Cr.    Titlul   Cod   %tva   Buc   PFTVA   Valoare   Valoare TVA
1   50 de idei care iti schimba viat   3288   9   1   22.01   22.01   1.99
2   Manual de utilizare a creierului   2170   9   1   40.84   40.84   3.68
3   Manual de utilizare a creierului   3287   9   1   43.92   43.92   3.96
Total               106.77   9.63
Taxe postale scutite de tva:               4.7   
Taxe postale cu tva 24%:               5.17   1.24
Total factura:                  127.51 RON   
Coletul dvs. va fi expediat prin POSTA. La primirea sa, va rugam sa achitati rambursul (Total factura).
Coletul contine si factura fiscala. Titlurile indisponibile raman evidentiate in baza noastra de date pana la
reaprovizionare, cand va vom cere prin mail acordul de livrare. Va multumim!
Conectat

Roman Gheorghe Eugen

• Utilizator
  • Mesaje postate: 48
  • Data şi locul naşterii: 19.01.1963 Oradea
  • Localitatea de domiciliu: Oradea
  • Profesia: Inginer silvic
  • Ocupaţia: Silvicultura
« Răspunde #10 : Iunie 08, 2012, 09:29:07 »
Se fac bani grei din comercializarea unor astfel de aparate.
Conectat

Ghiorghe Ionel Răzvan

• Utilizator
  • Mesaje postate: 86
  • Data şi locul naşterii: 23.07.1974 București
  • Localitatea de domiciliu: Ploiești
  • Profesia: Agent pază
  • Ocupaţia: Securitate bancară
« Răspunde #11 : Iunie 09, 2012, 06:37:45 »
Și, dacă stai să te gândești, funcția acestor aparate poate fi suplinită de creierul uman.
Conectat

Counter de vizitatori